Nyitólap | Regisztráció | Kapcsolat | English |   

PHP-Nuke PHP-Nuke
PHP-Nuke Portál :: Téma megtekintése - Nyelv beállítása sikertelen
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Mielőtt feltennéd a kérdésed, kérlek használd a Fórum keresőjét! Lehet, hogy a kérdés már szerepel a fórumban és meg is van válaszolva.
Hozzászólásodban ne használd a <javascript></javascript> valamint <SCRIPT></SCRIPT> html tag-eket, módosítva használd pl.: <javas*cript>

Nyelv beállítása sikertelen
Ugrás oldalra Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fordítások
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aladdin
NukeRke
NukeRke

HozzászólásElküldve: 2008. Január 16. Szerda, 18:27    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

1walaky írta:
Ez teljesen kész!!! Feltettem a 7.6-ot. Letöröltem. Feltettem a 8.0-t. Ott sikerült beállítani, de ha újból meglátogattam az oldal, akkor megint át kellett állítani magyarra (magyarul a felhasználóimnak mindig be kellett volna állítani). Ideges lettem és kitöröltem a nyelvi fájlokat, csak a magyart hagytam fent. Így csak ezt tudta betölteni, így magyar volt a nyelv. Viszont a fórum nem működött (?).
Most újra feltelepítettem a 8.1-et. Egyből magyarul jelent meg a főoldal. Megnézem a beállításokat: az alapbeállításnál angol nyelv van, amúgy meg magyar az oldal.... Rolling Eyes
Úgyhogy itt is törlöm az összes nyelvfájlt a magyar kivételével... Smile

A phpmyadminban a magyar nyelvi sql filet dumpold fel, de előtte állítsd be a latin2 kódolás. Ezt szintén a phpmyadmin felületen találod, általában egy legördülő menüben. Ha így csinálod, akkor a nuke magyar nyelvű lesz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
1walaky
Új NukeR
Új NukeR

HozzászólásElküldve: 2008. Január 16. Szerda, 18:39    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

A 8.1-hez hol található a magyar nyelvű sql fájl? Mert a letöltött rar fájlban nem találtam ilyet... Az oldalon meg nem találok magyarositást a 8.1-hez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aladdin
NukeRke
NukeRke

HozzászólásElküldve: 2008. Január 17. Csütörtök, 13:05    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

1walaky írta:
A 8.1-hez hol található a magyar nyelvű sql fájl? Mert a letöltött rar fájlban nem találtam ilyet... Az oldalon meg nem találok magyarositást a 8.1-hez.

Ezen az oldalon a 8.0.3 verzió a legfrissebb, 8.1-es nukéhoz itt nem találsz magyarosítást. A 8.1-es(?) nuke a php-nuke.hu oldalról tölthető le, biztos onnan töltötted le. Javaslom, hogy erről az oldalról töltsd le a 8.0.0.3 verziót, a csomagban megtalálod a magyar nyelvi SQL fájlt. Kipróbált verzió, én is azt használom. Ne erőltesd a 8.1-es nukét.
Vissza az elejére
1walaky
Új NukeR
Új NukeR

HozzászólásElküldve: 2008. Január 17. Csütörtök, 13:47    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

aladdin írta:
[..]

Ezen az oldalon a 8.0.3 verzió a legfrissebb, 8.1-es nukéhoz itt nem találsz magyarosítást. A 8.1-es(?) nuke a php-nuke.hu oldalról tölthető le, biztos onnan töltötted le. Javaslom, hogy erről az oldalról töltsd le a 8.0.0.3 verziót, a csomagban megtalálod a magyar nyelvi SQL fájlt. Kipróbált verzió, én is azt használom. Ne erőltesd a 8.1-es nukét.

Ok, köszi! Hallgattam rád és most másolom fel a szerverre a 8.0.3-at.
Ha felmásoltam, az adatbázisban hogyan töltöm fel a nyelvi fájlt?
Megnyitom a phpmyadminban az adatbázist. Rámegyek az sql fülre (ami a struktúra és az export fül között található).
"A szöveg fájl helye"-t megtallózom..
Így kell?
Nem nyelvi beállítás téma, de megkérdezem itt, ezzel együtt: "PHPBB 2.0.22 fórum"ot is tartalmazza. Ezt alapból feltelepíti?
Mi az a tynmce és az 'upragades' mappa?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
1walaky
Új NukeR
Új NukeR

HozzászólásElküldve: 2008. Január 17. Csütörtök, 16:44    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Ok, köszi! Hallgattam rád és most másolom fel a szerverre a 8.0.3-at.
Ha felmásoltam, az adatbázisban hogyan töltöm fel a nyelvi fájlt?
Megnyitom a phpmyadminban az adatbázist. Rámegyek az sql fülre (ami a struktúra és az export fül között található).
"A szöveg fájl helye"-t megtallózom..
Így kell?

Ezt felejtsétek el... Olyat kérdeztem, ami alap és már egy párszor csináltam is LOL
Vissza az elejére
1walaky
Új NukeR
Új NukeR

HozzászólásElküldve: 2008. Január 17. Csütörtök, 17:40    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

Noh, mind1, sikerült a nyelvi dolgot megoldanom a 8.0.3as verzióval, szóval a téma részemről lezárva. Most fogom magam és megyek át más témában kérdezősködni.
Köszönöm segítségeteket! üdv!
Vissza az elejére
Dariusz
Új NukeR
Új NukeR

HozzászólásElküldve: 2009. Március 20. Péntek, 20:03    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. Mindenkinek!

Sajnos nekem sem sikerült a nyelvet átállítani Magyarra. 8.1-es verzióm van az uw-n. Telepítés közben a nyelv magyar (1 pontot kivéve) ám a telepítés befejeztével minden Angol nyelven van. Próbáltam az Admin felületen és minden más helyen beállítani ahol Language feliratot láttam de Angol maradt. Aki tudja a Magyar nyelvre történő átállítás menetét annak megköszönném, ha tudna benne segíteni. Esetleg aki szintén ezt a verziót használja és sikerült beállítania a Magyar nyelvet az elmagyarázhatná, hogyan sikerült neki. Elnézést, ha valakit irritál, hogy ilyen apróság miatt írok, de úgy tudom, hogy ez az oldal- (többek között) ezért van, hogy a kezdők vagy mások szerint a lámák a kérdéseikre választ kapjanak.

Üdv.: Dariusz
Vissza az elejére
BLaci
NukeRke
NukeRke

HozzászólásElküldve: 2014. Június 17. Kedd, 17:15    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy nem sikerült még senkinek rájönni hogy pontosan mért nem működik 8.1 felett a nyelv választó?
Nekem ennyit sikerült megtudnom. "A mainfile.php-ben van egy funkció, ami a nyelv választását működteti és ott kellett egy karaktert átírni. De hogy pontosan mi és hol, tényleg nem tudom."

Nekem is rémlik valami ilyesmi. De nem találom hogy hol olvastam.

Valakinek esetleg nincs valami tippje?
Vissza az elejére
BLaci
NukeRke
NukeRke

HozzászólásElküldve: 2014. Június 21. Szombat, 13:29    Hozzászólás témája: : Nyelv beállítása sikertelen Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy régi fórumtagunknak köszönhetően meg van a megoldás.

Töltsd le a gépedre a "mainfile.php" nevű fájlt. Nyisd meg szerkesztésre egy szövegszerkesztőben. Keresd meg ezt a sort:
Kód:
if ((isset($newlang)) AND (stristr($newlang,"."))) {

nálam a 274. sor az. Módosítsd erre:
Kód:
if ((isset($newlang)) AND (stristr($newlang,".") === false)) {

Majd mentsd el, és másold fel a kiszolgálóra, az ott lévőt írd felül. A sütiket töröld a böngészőben Ennyi. Sok sikert.
A PHP Nuke 8.3 verzióval is működik.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fordítások Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban